آماده باش برای خرید خودرو های خارجی کار کرده

لایحه دو فوریتی خودرو های کار کرده با عمر حداکثر ۵ سال در مجلس به تصویب رسید.

یک خبر جذاب برای اکثریت از جمله خودم که بالاخره در سنی نزدیک به ۴۰ سال میتونم عدم تفاوت ۲۰۷ و لندکروز رو درک کنم.

من شهروز چراغیان به عنوان فعال بازار قطعات یدکی خودرو های چینی و کره ای و اولین نماینده ی انحصاری قطعات خودرو های چینی گروه عظام از یک زاویه متفاوت به این خبر نگاه میکنم.

تاثیر واردات خودرو های کار کرده بر قیمت خودرو، مزایای واردات خودرو های کار کرده، تاثیر بر تولیدات خودرو سازان داخلی، ایجاد رقابت و کاهش قیمت خودرو و تیتر های این چنینی را در این چند روز بار ها دیده ایم که فعالان حوزه خودرو و اساتید اقتصاد به صورت دقیق به آن ها پرداختند اما در این مطلب من با توجه به تخصص خودم و از زاویه ی دیگری میخوام به این خبر نگاه کنم.

فرض را بر اجرایی شدن این خبر و ورود خودرو های کار کرده میگیریم.

خرید لوازم یدکی خودرو

همیشه خرید لوازم یدکی در ایران برای خودرو های داخلی و خارجی یک دغدغه بزرگ بوده است و برای خودرو های خارجی یا مونتاژ بسیار بیشتر.

برای مثال به دو محصول از یک خودرو ساز اشاره میکنیم، خرید لوازم یدکی پراید راحت تر است یا لوازم یدکی برلیانس ؟

در این بخش به یک بازار خاص اشاره میکنیم، در مناطق آزاد با توجه به واردات خودرو های متنوع در مدل های مختلف که هم تعداد آن ها بسیار کم هستش و هم تنوع بسیار کمی دارند، خرید لوازم یدکی یک مسئله کاملا عذاب اور است که مصرف کنندگان در جنوب ایران را وادار  به خرید از کشور های حوزه ی خلیج فارس یا سایر همسایگان ایران با صرف هزینه ی زیاد و خوابیدن خودرو در تعداد روز زیاد می کند.

این مثال آشوب بازار یدکی را بعد از ورود خودرو های خارجی کارکرده نمایان می کند.

مسئله ای که در این چند سال در بازار لوازم یدکی خودرو های چینی نیز با این که وارد کنندگان با توجه به تعداد خودرو ها توجیه برای واردات داشتند و خدمات پس از فروش دست و پا شکسته تولید کنندگان یا شرکت های وارد کننده وجود داشت اما شکل خاصی را برای مصرف کنندگان ایجاد میکرد.

معرفی سوران پارت

برای روشن تر شدن این موضوع تجربه ی خودم در سوران پارت را با شما به اشتراک میذارم.

واردات تمامی لوازم یدکی خودرو برلیانس ، اضافه کردن لوازم یدکی چانگان و لازم یدکی آریو و در نهایت ورود به بازار لوازم یدکی سراتو.

این نهایت توان ما تا به امروز بود و در این زمان لزوم همکاری با برند های جدید کاملا احساس می شد.

در بحث خانواده کیا برند تخصصی و کامل OE MAX خیال ما رو برای تکمیل سبد محصولات آسوده می کرد اما در خودرو های چینی نه از یک مولتی برند خبری بود و نه از حضور برند های خیلی بزرگ داخلی.

پس از مدتی برند هایی همانند HBN. رگتی ، رایو و… با ایجاد سبد تک محصولی اما مربوط به تمامی خودرو های چینی و گسترده تر کردن محصولات خودشون به مرور زمان تنوع جدیدی در خودرو های چینی ایجاد کردند.

ورود عظام به بازار لوازم یدکی خودروهای چینی

اما شاید نکته قابل تامل ورود یک برند داخلی بزرگ به بازار خودرو های چینی بود ، عظام وارد بازار قطعات یدکی خودرو های چینی شد.

شاید با روشی مشابه با برند های تخصصی موجود در بازار ، اما با توجه به تولید کننده لوازم یدکی بودن با نگرشی متفاوت. یکبار خلاصه و جمع بندی امور اجرایی سوران پارت را مرور میکنیم.

۱: واردات کلیه قطعات یدکی خودروهای چینی تخصصی همانند برلیانس- اریو-چانگان و خودرو ی کره ای سراتو

۲: همکاری با برند های معتبر و قدرتمند سایر خودروهای چینی همانند جک، لیفان،ام وی ام و کلیه خودرو های کره ای

۳: اخذ نمایندگی لوازم یدکی خودرو های چینی گروه عظام

۴: خودرو های خارجی کار کرده وارداتی!!!

برای ورود به این بازار با توجه به مشخص نبودن شرایط و ضوابط و این که با چه فیلترینگی قرار است خودرو ها وارد شوند با چه تعدادی یا چه تنوعی یک نکته را نشان می دهد!

در واقع نه وارد کنندگان توان واردات دارند و نه برند های تخصصی ایجاد خواهند شد و نه با یک بیزینس پلن می توانید برند های بزرگ را مجاب به ورود به این بازار کنید.

خودرو هایی که نام آن ها نیاز به سرویس در روز اول خرید ان ها را یدک می کشد، خودرو های خارجی کار کرده !

ای کاش خارج از ذوق و شوق که برای سوار شدن بر ماشین هایی که تمام جوانی ما برای حداقل های اونها گذشت

به زیر ساخت آن هم توجه کنیم:

به صورت یقین این پروژه سود مطلوبی را برای دولت ایجاد خواهد کرد و مردم هم می توانند به حداقل هایی دست پیدا کنند اما امیدوارم مسئولین با نگرشی صحیح و ایجاد قوانین یکپارچه و فیلترینگ لازم و ایجاد زیر ساخت های صحیح از ایجاد گرفتاری جدید برای مردم جلوگیری کند.

نوشته قبلی

فروش ریسپکت پرایم گروه بهمن خودرو تازه وارد چینی !

نوشته بعدی

همه چیز در مورد چانگان CS35 پلاس و جنجال ورود آن!

3 دیدگاه در “آماده باش برای خرید خودرو های خارجی کار کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری
× قیمت کالا را استعلام بگیرید